Časté otázky  |   O nás  |   Kontakt
Tulsi Tea
Více o Tulsi
Zdravotní účinky
Objednat

Časté dotazy a odpovědi o TULSI a TULSI čajích

0dpovědi a otázky najdete přehledně v brožuře, kterou můžete stáhnout zde.

Jaké jsou zdravotní účinky čaje TULSI TEA?

Moderní vědecký výzkum a tradiční přírodní medicína potvrzuje, že Tulsi zvyšuje životní sílu a obranyschopnost, zpomaluje stárnutí, působí proti nachlazení a kašli, podporuje vylučování toxinů, reguluje krevní tlak a hladinu krevního cukru, zlepšuje trávení, chrání proti záření, zlepšuje trávení, reguluje hladinu cholesterolu, obsahuje antioxidanty a další látky. Tulsi je také účinná při podpoře srdeční činnosti, krevních cév, jater a plic.

Jak může TULSI nabídnout tolik léčivých účinků?

Složení Tulsi je velmi složité, ale unikátní. Tulsi obsahuje stovky různých léčivých sloučenin známých jako fytolátky. Tyto sloučeniny, když působí společně, odpovídají za silné antioxidační, antibakteriální, antivirové, adaptogenní (protistresové) a imunitu posilující účinky, které podporují celkové zdraví a posilují přirozenou obranyschopnost těla proti zárodkům nemoci, stresu a chorobám. Například esenciální olej v listech Tulsi, který přispívá k aromatické a osvěžující chuti čaje z Tulsi, je zvláště bohatým zdrojem cenných fytochemikálií.

Co znamená "adaptogenní"?

Adaptogenní látka je činidlo, které napomáhá tělu účinněji se přizpůsobit stresu. Adaptogenní látky snižují intenzitu a negativní dopad stresu způsobeného duševním napětím, citovými problémy, nevhodnou životosprávou, chorobou a infekcí, znečištěním životního prostředí a dalšími faktory. Tulsi je jedním z nejúčinnějších adaptogenních činidel, která jsou nám známa.

Kdy mohu při pravidelném pití TULSI TEA očekávat, že začne působit?

Některé z účinků Tulsi přicházejí v podstatě okamžitě, zatímco jiné se dostavují postupně, po týdnech pravidelného používání. Můžete například pociťovat větší uvolněnost a více energie již po prvním šálku. Přestože má Tulsi řadu specifických vlivů na různé tkáně a orgány, její hlavní přínos se odvíjí z jejího celkového účinku podporujícího organismus v uzdravování a udržování zdraví. Tulsi posiluje zdraví a chrání před nemocemi účinně, ale zároveň jemně. Například nepociťujete stres nebo netrpíte běžnými chorobami, jako např. nachlazením nebo chřipkou, tak často jako dříve. Nebo si můžete všimnout, že celková únava se u vás již nedostavuje tak často. TULSI TEA užívejte nejméně dva týdny, než zjistíte změny k lepšímu.

Proč tedy nazýváte TULSI TEA čajem?

Čaj z Tulsi je bylinným čajem, což znamená, že je připravován louhováním listů a květů Tulsi ve vroucí vodě. Rostliny připravované tímto způsobem jsou známé jako bylinné čaje.

Obsahuje TULSI TEA kofein?

Bylina Tulsi, to znamená ani TULSI TEA, TULSI GINGER TEA, TULSI S MEDEM A HEŘMÁNKEM, TULSI S MÁTOU, TULSI SLADKÁ RŮŽE, TULSI OVOCNÝ, a TULSI BRAHMI neobsahují kofein. TULSI MASALA, TULSI SLADKÝ CITRÓN A TULSI SE ZELENÝM ČAJEM obsahují malé množství kofeinu.

Jak mám připravit TULSI TEA?

Dejte čajovou lžičku nebo čajový sáček TULSI TEA na jeden šálek (do konvičky nebo šálku) a zalijte vroucí vodou. Louhujte po dobu pěti až deseti minut podle chuti (směs nevařte). Delší dobou louhování (např. 10 minut) připravíte silnější čaj se silnějším zdravotním působením. Lze přidat sladidlo (www.palmový cukr, med), citrón a/nebo jiné koření.
Pokud chcete, můžete čaj přikrýt a příležitostně zamíchat lžící, abyste podpořili louhování. Podávejte čaj teplý nebo jako ledový čaj.

Ledový čaj (ice tea): Chcete-li připravit 1 litr ledového čaje, 8 sáčků zalijte 2 šálky vroucí vody, zakryjte a nechejte louhovat 20 minut. Pak odstraňte sáčky, dolijte 2 šálky studené vody a nechejte vychladit.

Pro maximální účinek pijte 3-5 šálků denně.

Je možno užívat TULSI TEA s mlékem?

Ano. Většina lidí však dává přednost přírodnímu čaji z Tulsi bez dalšího dochucování. Dětem chutná oslazený Tulsi čaj podávaný s mlékem. TULSI oRIGINAL ČI TULSI MASALA chutná s mlékem.

Jak dlouho je možno skladovat TULSI TEA?

Doporučujeme výrobek spotřebovat do dvou až tří let od data výroby. Výrobek uložte na chladné, suché místo mimo dosah přímého slunečního světla.

Kolik šálků TULSI TEA doporučujete na den?

Pro maximální účinek pijte tři až pět šálků denně. Čaj z Tulsi je možno pít po celý den od rána do večera. I jeden jediný šálek čaje z Tulsi vám však bude prospěšný. V době nemoci je možné množství a koncentraci čaje Tulsi Tea zvýšit pro rychlejší zotavení.

Má TULSI TEA nějaké škodlivé vedlejší účinky?

Ne. TULSI TEA nemá žádné škodlivé vedlejší účinky a je podle moderních vědeckých poznatků považován za velmi bezpečný. Ve skutečnosti snižuje negativní účinky mnoha léků.

Co je zajímavého na čajích TULSI TEA?

TULSI TEA je prvním výrobkem svého druhu na trhu. Jeho složení byla pečlivě sestaveno za použití znalostí tradiční ájurvédské medicíny a více než 35 let moderního vědeckého a klinického výzkumu. Vybrali jsme tři konkrétní druhy svaté bazalky Tulsi: Rama, Krišna a Vana díky jejich jedinečným a vzájemně se doplňujícím zdravotním účinkům. Naše Tulsi se pěstuje za nepřísnějších standardů pro organické pěstování na malých tradičních farmách. Rostlina se suší při nízkých teplotách, míchání směsi a balení probíhá v moderních zařízeních za dodržení přísných hygienických a zdravotních mezinárodních předpisů, které zajišťují maximální čerstvost, chuť a zdravotní účinky.
Přípravky patří též k fai-trade produktům, které nezneužívají levné dětské práce.

Jak se liší Tulsi od zeleného a černého čaje?

Bližší informace o Tulsi ve srovnání s běžným zeleným a černým čajem najdete v tomto letáku.

Jaké další přípravky nabízíte?

Kromě TULSI čajů, nabízíme přírodní bylinné přípravky, jejichž složení bylo pečlivě sestaveno za použití znalostí tradiční přírodní medicíny a více než 35 let moderního vědeckého a klinického výzkumu. Přípravky obsahují organické byliny ve stoprocentně vegetariánských (rostlinných) kapslích. Kompletní sortiment našich přípravků najdete zde.

Upozornění: uvedené informace nemají v úmyslu Vás odradit od návštěvy lékaře, nepodněcují k vlastnímu léčení a nenahrazují rady lékaře.

Copyright (c) Ecce Vita, spol. s r.o., 2013 - všechna práva vyhrazena