Časté otázky  |   O nás  |   Kontakt

Zdravotní účinky

Tulsi Tea
Více o Tulsi
Objednat

Zdravotní účinky

V posledních letech dochází ke zvyšování zájmu o pozitivní účinky Tulsi na zdraví. V současné době je k dispozici značné množství moderních vědeckých informací, které potvrzují přínos v oblasti podpory funkcí organismu, jak bylo popsáno ve starověkých spisech ("Vědy o životě").

Bazalka posvátná, Ocimum sanctum čili Tulsi má bohatou, sladkou chuť. Lístečky Tulsi (čaj) jsou nejčastěji používány pro své zdravotní účinky, přestože všechny části rostliny, včetně kořenů, kmene, květů a semen mají významné a různé lékařské a symbolické vlastnosti. Lístky lze použít na dochucení jídel.

Naše Tulsi čaje v biokvalitě obsahuje stovky různých léčivých sloučenin známých jako fytolátky. Tyto sloučeniny, když působí společně, odpovídají za silné antioxidační posilující účinky, které podporují celkové zdraví a pomáhají posilovat přirozenou obranyschopnost těla. Výrobní proces zachovává účinek přírodních esenciálních olejů a dalších látek.

Tulsi se považuje za „královnu bylin“ a posvátnou rostlinu s léčivými schopnostmi. Tulsi (neboli bazalka posvátná) poskytuje čaji lahodnou a osvěžující chuť s mnoha účinky, podporující obranyschopnost a obranu proti stresu. Tulsi nabízí své zdravotní účinky popisované již 5000 let nyní i Vám.

Podle Evropské unie Tulsi posiluje obranyschopnost, jedná se o silný antioxidant. Podporuje životní sílu. Navozuje fyzickou pohodu a uvolnění. Přispívá k metabolismu tuků, cholesterolu a krevního cukru.

Vědecký výzkum ale uvádí nkho dalších účinků a možnosti využití při léčbě:

Posiluje celkové zdraví a spokojenost, což má pozitivní obecné účinky na tělo a mysl.

Uvolnění při stresu

Zvyšuje schopnost vypořádat se a přizpůsobit se měnícímu se a náročnému prostředí a snižuje negativní fyzické a psychologické účinky stresu (adaptogenní účinky).

Energie a výkon

Zlepšuje výdrž a vytrvalost a rovněž zvyšuje účinnost tělního systému při využití kyslíku. Podporuje syntézu bílkovin a zvyšuje sílu.

Účinky proti stárnutí

Pomáhá udržet si (a získat zpět!) mladistvý elán, paměť a zpomaluje proces biologického stárnutí snižováním dopadu faktorů fyziologického stárnutí.

Antidiabetické účinky

Vědci objevili, že Tulsi snižuje hladinu krevního cukru a může být vhodným doplněním dietních doporučení v léčbě mírného stupně na inzulinu nezávislé cukrovky (diabetes 2.typu, u dospělých).

Antioxidační účinky

Poskytuje významnou ochranu při vychytávání volných radikálů a podpoře antioxidačních látek. Neutralizuje nebezpečné biochemické látky, které přispívají k předčasnému stárnutí, rakovině a degenerativním chorobám.

Ochrana před zářením

Snižuje poškození buněk a tkáně, zejméma u jaterních a srdečních buněk, způsobené škodlivými slunečními paprsky, zářením z obrazovek, z televize a počítačů, z radioterapie, při cestách letadlem ve vysokých nadmořských výškách, atd.

Podpora imunitního systému

Posiluje a vylaďuje imunitní systém. Snižuje alergický histamin, astmatické a další negativní reakce imunitního systému.

Protizánětlivé působení

Snižuje bolestivé a nebezpečné záněty, které hrají klíčovou roli u různých forem artritidy, rakoviny a degenerativních poruch nervového systému. Michiganští vědci zjistili u bazalky protizánětlivý a analgetický účinek srovnatelný s léky ibuprofenem, naproxenem a aspirinem.

Účinky na viry a bakterie

Nabízí významné přírodní antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti a je proto užitečná při léčbě mnoha vážných systémových chorob, jakož i lokalizovaných infekcí. Působí proti Escherichia coli, Bacillus anthracis...

Ochrana srdce a cévního systému

Snižuje hladinu nebezpečného cholesterolu a vysoký krevní tlak pocházející ze stresu, chrání a posiluje srdce a krevní cévy a má mírné schopnosti ředění krve, čímž snižuje pravděpodobnost infarktů. Brání hromadění tuku v těle (u žen po menopauze).

Podpora jater

Obecně přispívá ke zdravé funkci jater, zlepšuje metabolický proces a vylučování nebezpečných chemikálií v krvi a působí jako protilátka proti různým jaterním chorobám.

Působí na kašel a nachlazení. Podpůrné účinky pro plíce a průdušky

Vedle celkového příspěvku ke zdraví dýchacího ústrojí bylo prokázáno, že Tulsi napomáhá při léčbě řady vážných alergických, zánětlivých a infekčních problémů, jež mají dopad na plicní a příbuzné tkáně. Podává se u zánětů dutin a ucpání nosu.

Snižuje horečku

Snižuje bolesti hlavy

Výživa

Obsahuje vitaminy C a A a minerální látky typu vápník, zinek a železo, jakož i chlorofyl a mnoho dalších výživných složek rostlinného původu. Rovněž posiluje účinné trávení, absorpci a využití nutričních látek z potravin a dalších bylin. Stopové množství organické mědi podporuje vstřebávání železa.

Doplněk léčby

Zvyšuje účinnost a snižuje negativní, často i nebezpečné vedlejší účinky léků, mnoha standardních a moderních léčebných postupů.Může být prospěšná u časných stadií rakoviny.

Pročišťuje mysl a mozek

Dále, mezi svými mnoha dalšími přínosy, Tulsi rovněž snižuje pocit nevolnosti, zvracení a křeče v břiše a žaludku, snižuje nadýmání a pálení žáhy,poskytuje ochranu žaludeční sliznice proti žaludečním vředům, čistí krev, snižuje zácpu, podporuje zažívání, působí u artritid a revmatismu, snižuje svalové křeče, snižuje depresi, odpuzuje komáry! Uvádí se účinky u cystitidy, má diuretické (močopudné) účinky.

Copyright (c) Ecce Vita, spol. s r.o., 2013 - všechna práva vyhrazena